Bursaspor son yıllarda 6 puanlık kritik hangi maçı kazanmış ben hatırlamıyorum. Taraftarın beklenti içinde stadyumun yolunu tutup hadi bu sefer olsun dediği hangi maçı kazanmış ben anımsamıyorum. Ne zaman beklenti düşük tutulmuş işte o zaman Bursaspor sıkıntı ve sorun yaşamamış. Büyük beklentiyle ve 6 puanlık maç diyerek maçı takip ettik. Gene hüsran, gene hüsran.

Nasıl oluyor da futbolcu olduğunu iddia eden oyuncu grubu oyunun 80 dakikasını futbol oynamadan geçirebiliyor. Beyler bu sizin işiniz, hem de ülke geneline göre ciddi paralar kazandığınız işiniz. Siz nasıl olur da 3 pas yapmaktan aciz bir görüntüde olursunuz. Nasıl olur da kaza bela kazandığınız tek maçtan sonra kendinizi bulutların üzerinde görürsünüz. Herşeyi tecrübesizliğinize veren bu taraftar yakın zamanda hali hazırdaki görüntünüzü yuhalamaya başlarsa neler olacak? Ben söyleyeyim neler olacak. Sizler ve teknik ekip, taraftar oyuncularımıza sahip çıksın masalları okuyacaksınız. Başarısızlığınızı da destek vermeyenlere bağlayıp sezon sonunda kaçacak delik arayacaksınız.

Bu filmin başı belliydi artık sonu da belli olmaya başladı. Normalde bu tarz söylemleri yapan ve bunları doğru bulan biri değilim. Fakat oyuncularımızın futbol temel değerlerinden bile uzak görüntüsü beni ve bizleri zıvanadan çıkardı. Sezon başından beri Sivas maçı hariç hangi maçta oyuna hükmedebildik? Bu maçtaki rakibimiz ligin düşme adaylarındandı. Şimdi size soruyorum Isparta 32 mi küme düşer, Bursaspor mu küme düşer? Bu sorunun cevabının Bursaspor olması aslında bizleri kahreden ve çileden çıkaran unsur. Küme düşmeme mücadelesinde muhtemel rakibimiz bizi oyun olarak her anlamda ezdi. Onlar dahi ayağa top yapıp bir taktik ortaya koymaya çalıştılar. Sahi İsmail Hocam bizim taktiğimiz ve sahada yapmak istediğimiz şey neydi? Artık küme düşme hattının tam içindeyiz. Muhtemel puan silmeyle oraya iyice demir atacağız. Geçen hafta kazandığımız ekstra 3 puanı ve avantajı bu hafta kahredici bir oyunla etkisiz hale getirdik.

Futbolcu grubunun adam akıllı revizyona ve doğru düşünebilen bir teknik heyete ihtiyacı var. Bu görüntüyle ve yaklaşımla devam edersek verdiğimiz mesaj ancak ve ancak şu olur:

Biz ders almıyoruz adam olmaya da niyetimiz yok.