Genel Yayın Yönetmenliği’nin üstlendiğim Sayfa16, değişen ve dönüşen medyaya uyum sağlayarak, büyümesini sürdürüyor.

“Doğru haber, doğru adres” diyerek çıktığımız yolda desteğinizle büyüyoruz. Siyasi ideolojilere, manipülasyonlara değil, basın ahlak ilkeleri ile tarafsız ve doğru haberciliğe bağlı kalarak Bursa medyasında yeni bir ses, yeni bir soluk olma amacındayız. Sloganımızda olduğu gibi ‘doğru’ kalarak bu amaç doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz.

Genç bir ekibiz. Genç kuşağın, dönüşüm yaşayan, yıkıcı yeniliklerle dolu ‘yeni medya’ karşısındaki enerjisi ve motivasyonu en büyük gücümüz. Geleneksel medyayı ve dijital medyayı deneyimlemiş genç ama tecrübeli editörlerimiz, bunları en hızlı ve mecrasına uygun bir şekilde duyuran sosyal medya uzmanımız, modern çizgileri kullanışıyla haberlere renk katan görsel yönetmenimiz, ‘yeni medya’ düzeninin haber tüketimindeki bu değişimi işlerine en güzel şekilde yansıtıyorlar.

Yazar kadromuzu, çok sesliliğe inanan, dertli, potansiyelli gençlerden oluşturmaya özen gösterdik. Elbette aramızda tecrübeli isimler de olacak. Buradaki tek kıstasımız, özgünlük ve hiçbir müdahalede bulunmaksızın tamamen kendi hür iradeleriyle fikirlerini paylaşmaları olacak. Son dönemde Bursa'da veya ulusalda kendisine verilen köşeleri basın bülteni, reklam panosu, tehdit aracı veya kişisel pr alanı olarak kullananlar yeterince okutuldu, yeter!

Yanı sıra haber ajansları, belediye haberleri ve PR ajans haberlerinin dışına çıkmaya, özel haberler, özel dosyalar hazırlamaya gayret edeceğiz. Biliyoruz ki içerik her şeydir. Bunu yaparken de haberlerimizi bir tehdit, şantaj veya güzelleme aracı olarak kesinlikle kullanmayacağız.

Dijitalin ve dijitale açılan en güçlü kapı olan mobilin gücüne inanarak Google Play Store’de oluşturduğumuz aplikasyonumuzla ve aktif kullanılacak sosyal medya hesaplarımızla yaşanan sıcak gelişmeleri bir an önce güvenilir bir şekilde sizlere duyurmaya çalışacağız. Bir TV kanalına dönüşen Youtube mecrasını da özgün içeriklerle en etkili bir biçimde kullanmaya gayret edeceğiz.

Ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince iyi işler çıkarmaya, doğru haberciliğe bir tuğla da biz koymaya, farklı yeniliklerle medyamızı zenginleştirmeye devam edeceğiz.

İşimiz zor. Genç ekibimizin enerjisi ve yaratacağımız sinerjiyle medyaya yeni bir renk katacağımızı umuyor, desteğiniz için şimdiden herkese ekibim adına teşekkür ediyorum.